Samospráva města Klimkovic

Město je samostatně spravováno zastupitelstvem města; dalšími orgány města jsou rada města, starosta, městský úřad a zvláštní orgány města.

V oblasti samostatné působnosti je zastupitelstvo města nejvyšším orgánem. Jeho členové jsou každé 4 roky voleni občany ve volbách do obecních zastupitelstev. Zastupitelstvo města Klimkovic má 17 členů.

Město spravuje své záležitosti samostatně, státní orgány a orgány krajů mohou do samostatné působnosti města zasahovat, jen vyžaduje-li to ochrana zákona, a jen způsobem, který zákon stanoví. Rozsah samostatné působnosti města může být omezen jen zákonem. Organizační struktura zde.

Novinky na tomto webu

28.05.2020

Proč bioodpad nepatří do popelnice?

Jak ekologicky a navíc ekonomicky výhodně s bioodpadem naložit a využít tak jeho potenciál...

Detail Aktuality ve městě

28.05.2020

Časopis o vodě

Jarní číslo čtvrtletníku Z první ruky společnosti SmVaK Ostrava.

Detail Aktuality ve městě

26.05.2020