Připomínka 100letého výročí založení ČSR a ukončení Velké války

Připomínka 100letého výročí založení ČSR a ukončení Velké války

italska_frontaKulturní a informační středisko Klimkovice připravilo v roce 2018 připomínku 100letého výročí založení Československé republiky a ukončení 1. světové války.

Pan Petr Vůjtek, jeden z členů Letopisecké komise, vypracoval seznam našich padlých či nezvěstných  spoluobčanů, kteří se z Velké války nevrátili. Informace, které předkládáme, vznikly dlouhodobým pečlivým vyhledáváním a nacházením údajů v matrikách, vojenských archivech apod. Očekáváme případnou diskusi či doplnění údajů. Našim cílem je vytvoření co možná nejpřesnějšího obrázku událostí, které prošly Klimkovicemi před sto lety. Děkujeme za Vaše podněty či připomínky na adresu: pvujtek@seznam.cz nebo kis@mesto-klimkovice.cz.