Navigace

Obsah

V hromadné dopravě si zakrývejte ústa!

Typ: ostatní
Tisková zpráva: 16. 3. 2020 (16:00 h)
Mimořádná výzva generálního ředitele Dopravního podniku Ostrava Daniela Moryse všem cestujícím
Vážení cestující,
obracím se na vás všechny v těžké chvíli koronavirové epidemie, kdy jsme vystaveni situaci, se kterou nikdo z nás nemá žádnou zkušenost. A přesně v takové chvíli je třeba si nechat poradit. Respektovat rady těch, kteří problematice koronaviru rozumí a na které se můžeme a musíme spolehnout.
Proto vás všechny prosím a vyzývám: Začněte si s okamžitou platností při cestách ve všech vozidlech Dopravního podniku Ostrava zakrývat nos a ústa!
A to i přesto, že oficiální zdravotnicky certifikované modely roušek na trhu zatím nejsou. Ze sdělovacích prostředků, z rad odborníků i politiků jasně vyplývá, že pomáhá jakákoli forma ochrany. Roušky vyrobené improvizovaně doma, šála či cokoli podobného ze 100% bavlny přes pusu apod.
Není-li vám stejně jako mně situace kolem koronavirové epidemie lhostejná, chcete-li stejně jako já udělat alespoň něco pro ochranou svou a svých blízkých, je to v tuto chvíli jedna z mála opravdu funkčních možností. Děkuji, že ji berete vážně. K tomu samému jsem samozřejmě vyzval i naše zaměstnance.
Dávejte na sebe pozor a hodně sil.
Váš Daniel Morys


Vytvořeno: 17. 3. 2020
Poslední aktualizace: 17. 3. 2020 08:23
Autor: Alice Chlebovská