Ukončení výlukových jízdních řádů

zprovoznění okružní křižovatkyDnes, ve čtvrtek 1. srpna 2019, se uskutečnila závěrečná prohlídka stavby okružní křižovatky v Klimkovicích a kolaudační řízení. Všechny stavební objekty s požadovanými dokumenty předal zhotovitel stavby firma JANKOSTAV s.r.o. bez výhrad a po úspěšné zkušební jízdě autobusu délky 15 m jsme získali na stavbu kolaudační souhlas. Stavba okružní křižovatky bude zprovozněna následující den, v pátek 2. srpna 2019 v 8:00 hod., ve stejný čas bude také zrušena objízdná trasa. Veřejnost tak bude moci novou okružní křižovatku užívat o jeden týden dříve, než předpokládal harmonogram stavby.

Od soboty 3. srpna 2019 bude zastávka autobusů „Klimkovice, centrum“ na ulici Lidická opět v provozu v obou směrech a autobusy příměstských linek, které byly z důvodu výstavby okružní křižovatky vedeny po objízdné trase, a autobusy linek DPO číslo 64 a 53 budou opět jezdit dle standardního jízdního řádu.
Děkujeme všem spoluobčanům za trpělivost a velkou ohleduplnost, která nám pomohla společně překonat potíže v době výstavby okružní křižovatky. Odměnou nám všem bude zvýšení plynulosti a bezpečnosti dopravy v centru našeho města a nezapomínejme také na usnadnění průjezdu městem místním řidičům při havarijní situaci na dálnici D1, zejména při uzavírce tunelu.

Jaroslav Varga, starosta města
1.8.2019