Pivovar Radegast podpoří regionální projekty

RADEGAST LIDEM
Cílem podpory je péče o přírodní bohatství a udržitelný rozvoj v Beskydech.
Místo realizace projektů: okolí pivovaru v Nošovicích (na území okresů Ostrava město, Frýdek
– Místek, Vsetín, Karviná, Nový Jičín, Zlín)
Příklady podporovaných projektů:
● aktivity na podporu udržitelného rozvoje regionu za účelem zachování přírodních krás
Beskyd, péče o vodní zdroje;
● péče o krajinu a přírodní bohatství, ochrana flóry a fauny, prevence znečištění přírody;
● ochrana místního kulturního dědictví a tradic;
● rekonstrukce a revitalizace drobných architektonických prvků, místních specifik a míst
pamětí;
● organizace soutěží a popularizačních aktivit ve vztahu k přírodnímu bohatství Beskyd;
● návrhy a realizace naučných stezek, relaxačních a sportovních zastávek;
Pivovar Radegast podpoří regionální projekty částkou až 2 miliony korun

Nošovice, 22. června 2020 – Pivovar Radegast vyhlašuje další ročník svého grantového programu Radegast lidem, který tradičně podporuje projekty z oblasti péče o přírodní bohatství a udržitelný rozvoj Beskyd. Letošní ročník se v rámci iniciativy Nastartujme Česko zaměří také na projekty, které dokáží obnovit společenský a komunitní život v obcích a vesnicích v regionu. Registrace projektů bude probíhat do 17. července 2020.

Grantový program Radegast lidem dlouhodobě přispívá k udržitelnému rozvoji Beskyd, ochraně životního prostředí, především vodních zdrojů, či rozvoji místních tradic. Nově chce program pomoci také opětovnému nastartování komunitního života a odbourávání strachu ze setkávání. O finanční podporu se tak mohou ucházet projekty zaměřené na místní obyvatele i návštěvníky. Celkově podpoří pivovar Radegast vybrané projekty částkou až 2 miliony korun.

„Velkou společenskou výzvou nás všech je znovu nastartovat život v naši zemi. Jsme součástí iniciativy Nastartujme Česko a aktivně podporujeme obnovu společenského života i české ekonomiky. Víme, že klíčovou roli v návratu k běžnému životu mají komunity, místní spolky a iniciativy zaměřené na prospěšné aktivity ve svém nejbližším okolí. Chceme proto v letošním ročníku podpořit také organizace, které mají zajímavé nápady, jak znovu rozběhnout komunitní život či jak zapojit lidi do sousedských aktivit,“ říká Ivo Kaňák, manažer pivovaru v Nošovicích.

Jednotlivé projekty vyhodnotí odborná grantová komise a vybere ty, které nošovický pivovar finančně podpoří. Zapojit se může i veřejnost, která následně svým hlasováním rozhodne, které tři projekty jsou nejzajímavější či nejprospěšnější a získají navíc speciální bonus. Projekty s nejvyšším počtem hlasů obdrží bonusovou částku 50 000 Kč, 30 000 Kč a 20 000 Kč. Novinkou pro letošní rok je i to, že zaměstnanci pivovaru Radegast budou také hlasovat a vyberou tak svůj tzv. „zaměstnanecký projekt, do kterého se pak budou moci zapojit jako dobrovolníci.

Své projekty a nápady mohou přihlašovat neziskové organizace, které aktivně působí na území okresů Ostrava město, Frýdek – Místek, Vsetín, Karviná, Nový Jičín a nově i v okresu Zlín, a to až do 17. července 2020 na webu www.radegastlidem.cz.

Tiskový mluvčí Plzeňského Prazdroje Zdeněk Kovář je médiím k dispozici na těchto kontaktech: mobil: +420 735 189 368, e-mail: zdenek.kovar@asahibeer.cz.
Poznámka pro editory:

Od začátku fungování grantového programu podpořil pivovar Radegast desítky projektů částkou více než 35 milionů korun. Loni směřovaly grantové příspěvky například na zadržování vody v krajině, ochranu včelstva, rekonstrukci turistické chaty Skalka či rozvoj tradičního lidového umění.

Plzeňský Prazdroj získal v roce 2019 v žebříčku Byznysu pro společnost TOP Odpovědná firma nejvýznamnější ocenění – Trendsetter za to, že dlouhodobě v Česku udává směr v oblasti udržitelnosti a přináší nové inspirativní podněty k odpovědnosti v podnikání.

Vytvořeno: 22. 6. 2020
Poslední aktualizace: 22. 6. 2020 14:05