Odečty vodoměrů SmVaK Ostrava ve změněném režimu

Ostrava 17. 3. 2020 – Společnost VodoTech provádí prostřednictvím online terminálů fyzické odečty vodoměrů pro Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava především v okresech Nový Jičín, Opava, Karviná, Frýdek-Místek a v okrajových částech okresu Ostrava. V důsledku šíření nového typu koronaviru v České republice se společnost rozhodla z preventivních důvodů pozastavit fyzické odečty v domácnostech svými pracovníky a preferuje jiné formy hlášení spotřeby pitné vody.

Odečty vodoměrů SmVaK Ostrava ve změněném režimu

Společnost VodoTech, která odečítá vodoměry pro zákazníky SmVaK Ostrava, v souvislosti s aktuální situací mění preferovaný způsob zjišťování spotřeby vody

Ostrava 17. 3. 2020 – Společnost VodoTech provádí prostřednictvím online terminálů fyzické odečty vodoměrů pro Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava především v okresech Nový Jičín, Opava, Karviná, Frýdek-Místek a v okrajových částech okresu Ostrava. V důsledku šíření nového typu koronaviru v České republice se společnost rozhodla z preventivních důvodů pozastavit fyzické odečty v domácnostech svými pracovníky a preferuje jiné formy hlášení spotřeby pitné vody.

„Z preventivních důvodů jsme se s ohledem na minimalizaci potenciálních rizik rozhodli, že naši zaměstnanci nebudou vstupovat do domácností odběratelů, ale budeme preferovat řešení, při kterém kontaktujeme odběratele telefonicky s žádostí, aby našemu zaměstnanci nahlásil stav vodoměru. Údaj následně zadáme do našeho systému. Dalším alternativním způsobem nahlášení stavu vodoměru je buď telefonicky na bezplatné zákaznické lince 800 292 400, elektronicky na adresách nabidkasluzeb.smvak.cz a www.vodotech.cz nebo prostřednictvím našeho korespondenčního lístku vhozeného do schránek odběratelů. Jako odpovědný zaměstnavatel musíme chránit před riziky naše zaměstnance. Stejně tak chceme vyjít vstříc odběratelům, kteří v současné citlivé době mohou negativně vnímat návštěvy ve svých domácnostech,“ říká ředitel společnosti VodoTech Radek Kaňok.

Mgr. Marek Síbrt
mluvčí/spokesperson
manažer vnějších vztahů/public affairs manager

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s.

28. října 1235/169

709 00 Ostrava - Mariánské Hory