KOMPOSTÉRY – VYHODNOCENÍ PRŮZKUMU – JAK TO BUDE DÁL

V průběhu měsíce května 2020 probíhala v našem městě anketa neboli průzkum veřejnosti o zájem o umístění kompostéru, pořízeného městem Klimkovice z dotace, na svém pozemku. Tímto bych chtěl poděkovat všem 583 respondentům, kteří projevili zájem o kompostér v této anketě, a to ať už formou anketního lístku nebo vyplněného online formuláře. Děkujeme, že myslíte ekologicky.
Zastupitelstvo města Klimkovic dne 27.5.2020 schválilo podání žádosti o dotaci z Operačního programu životního prostředí, kterou vyhotovuje odborná firma a termín podání je do 30.7.2020. Poté bude naše žádost vyhodnocována. Dotace ovšem nejsou nárokové, a proto nemůžeme předjímat, zda-li budeme úspěšní či nikoliv. To se dozvíme zřejmě v průběhu podzimu tohoto roku.
Předpokládejme optimisticky, že úspěšní budeme. Co bude poté následovat? Bude vybrán dodavatel kompostérů. Financování akce bude v poměru 85% Evropská unie a 15% Město Klimkovice. Při požadavku téměř 600 kompostérů, to znamená celkové náklady akce okolo 3 milionů korun, čili podíl města bude okolo 0,5 milionů korun. Distribuce kompostérů zájemcům by probíhala předpokládám někdy na jaře roku 2021. Zájemce při převzetí kompostéru podepíše předávací protokol a smlouvu o výpůjčce kompostéru na 5 let (doba udržitelnosti projektu, kdy musí kompostér zůstat v majetku žadatele čili města Klimkovice). Podmínky smlouvy o výpůjčce jsou striktně dány Evropskou unii. Po uplynutí doby udržitelnosti přejdou kompostéry do majetku občanů.
O průběhu dotačního řízení Vás budeme průběžně informovat.
Bc. Lukáš Lyčka, místostarosta

graf