Důsledky epidemie

zdravotní střediskoMěsto odpustí nájem drobným podnikatelům

Drobní živnostníci a majitelé obchodů i dalších provozoven v Klimkovicích, kteří sídlí v městských objektech, nebudou ve druhém čtvrtletí letošního roku platit nájem. Město jim chce takto usnadnit těžkou situaci způsobenou koronavirou pandemií a následnými vládními opatřeními k minimalizaci šíření nákazy.

„Rozhodli jsme odpustit nájemné paušálně všem podnikajícím osobám, které jsou v nájmu v nebytových prostorách patřících městu, protože se domníváme, že současná koronavirová krize má dopad na všechny podnikatele, nejen na ty, kteří museli zcela nebo částečně uzavřít své provozovny. Vyzýváme i ostatní majitele nemovitostí ve městě, v nichž jsou v nájmu drobní podnikatelé, aby zvážili podobnou nebo částečnou podporu,“ ¨zní prohlášení Rady města ve složení starosta Jaroslav Varga, místostarosta Lukáš Lyčka a radní Taťjana Urbánková, Pavla Vavrošová a Petr Jiříček.

Odpuštění nájmu se bude týkat například prodejny textilu, drogerie, večerky, cukrárny, Hostince na Podloubí, zámečnictví, restaurace Klenba, Pivních a vinných lázní, lékárny i lékařských ordinací. Rozhodnutí rady bylo jednohlasné. Pokud budou opatření omezovat drobné podnikání delší dobu, rada zváží případné další žádosti nájemců o úlevy.

„Chtěl bych požádat občany města, aby nakupovali v našich obchůdcích, a jen co opět otevřou, navštěvovali naše hospůdky a restaurace. Velké řetězce dle mého názoru ekonomické důsledky současných opatřeních ustojí, ale my potřebujeme podpořit naše živnostníky,“ doplnil místostarosta Lyčka.

Ivana Gračková, mediální zástupkyně města

Vytvořeno: 2. 4. 2020