Chraňte se, abyste neonemocněli!

Vážení spoluobčané,
minimálně v tomto týdnu platí v celé České republice stav nouze. Všichni víme, že proti koronaviru není žádný lék. Jediné, co můžeme dělat, jsou preventivní opatření.
Nevycházejte ze svých domovů, omezte kontakty s okolím v co nejvyšší možné míře. Jedině tak můžeme ochránit každý sebe a své blízké. Jedině tak můžeme zastavit nekontrolovatelné šíření nákazy.
Apeluji na soudnost a morálku každého z nás. Zákonné povinnosti a státem nařízená opatření mohou fungovat, jen pokud pochopíme jejich naléhavost.
Apeluji na dobrovolnictví a pomoc lidem, kteří jsou zdraví, ale potřebují např. nakoupit základní potraviny, vyzvednout léky apod. Pokud víte o někom ve svém okolí, který je izolována bez pomoci přátel či rodiny, dbejte všech bezpečnostních opatření, ale v rámci sousedských vztahů pomozte.

V případě, že jste tím člověkem, který nemá jinou možnost zajistit si základní potraviny, zdravotní a hygienické potřeby a léky, město Klimkovice zřídilo
v pracovních dnech v 9:00 – 14:00 kontaktní místo
na tel. čísle 556 420 005
nebo mailu kis@mesto-klimkovice.cz, bilkova@mesto-klimkovice.cz.
Pokud jste tím člověkem, který nemá jinou možnost zajistit si základní potraviny, hygienické potřeby či léky, na těchto kontaktech Vám budou sděleny další informace.
V současné době v Klimkovicích není hlášena žádná nakažená osoba ani lidé v karanténě. Pokud by se tak stalo, budu jako starosta města informován Krajskou hygienickou stanicí a budeme muset přijmout další opatření.
Přeji nám všem hodně pevných nervů, osobní statečnosti a hlavně zdraví.

Jaroslav Varga, starosta města Klimkovic
Pondělí 16. 3. 2020

Krajská hygienická stanice Ostrava: http://www.khsova.cz/
Dotazy ke koronaviru volejte na 1212
V případě podezření na onemocnění koronavirem kontaktujte svého obvodního lékaře.
V případě onemocnění volejte 112

Vytvořeno: 16. 3. 2020