Navigace

Obsah

Město Klimkovice

Jsme na dohled od severomoravské metropole Ostravy, kde najdete veškerý komfort i ruch velkoměsta – kulturní či sportovní vyžití, zajímavosti pro děti, adrenalin pro teenagery nebo klidné návštěvy vyhlášené zoologické zahrady, planetária, Dolní oblasti Vítkovic či technických památek, které nikde jinde nemají obdoby.

Jsme na nejvýchodnějších výběžcích Nízkého Jeseníku – tzn. všude v okolí kopečky mírné tak akorát. Tak, že dělají v krajině zajímavá zákoutí, šťavnatá údolí a daleké výhledy. Mezi nejkrásnější patří pohled z lázeňského kopce, kdy stojíte na půdě Jeseníků a přes Ostravskou pánev a Moravskou bránu dohlédnete až do Beskyd či polských rovin.

Jsme branou do Poodří – chcete se projít kolem soustavy rybníků protkaných potůčky, náhony a mokřady, jež všechny zásobuje vodou řeka Odra? Věděli jste, že meandrující Odra je jedním z nejzachovalejších přirozených prostředí tohoto druhu? Na kole či pěšky můžete procházet kolem vzácných živočišných a rostlinných druhů. Můžete se projít dál až do starobylých měst, ve kterých působily významné osobnosti našeho kraje či celé země.

Novinky na tomto webu

19.02.2019 - 28.02.2019

INFORMACE O KONÁNÍ 4. ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA

Detail Úřední deska

15.02.2019

Hledají se hrdinové adaptací na klima. Ocení je nová soutěž Adapterra Awards

Výkyvy teplot, úbytek vody v půdě, nesnesitelné horko ve městech. To je jen několik příkladů toho, jak na Českou republiku dopadají důsledky klimatických změn. Jak se s těmito výzvami vypořádat ocení nová soutěž Adapterra Awards. V celosvětovém měřítku unikátní formát, který vyjma Německa nemá obdoby, nyní rozjíždí největší česká environmentální Nadace Partnerství ve spolupráci s firmou Integra Consulting a s podporou Nestlé. Přihlašování startuje 5. února na webu www.adaptaceroku.cz. „Bez nadsázky právě teď potřebujeme hrdiny, jejichž nápady nám pomohou zvládat extrémní počasí. Loňský rok byl nejteplejší v historii měření, tak horké léto jsme naposledy zažili, když se stavěla Berlínská zeď. Stromy se do ulic daří vracet obtížně kvůli sítím, hynou nejen smrkové monokultury, ale už i lužní lesy. Voda z Česka nenávratně mizí. A odnáší s sebou i půdu, která ztratila schopnost srážky zadržovat, a navíc vysychá v kuse už pět let,“ upozorňuje Miroslav Kundrata, ředitel Nadace Partnerství. Smyslem soutěže je podpořit a zviditelnit rozvoj opatření, která čelí stále extrémnějším změnám zemského klimatu a představit již odzkoušené a kvalitní projekty v této oblasti. Ty se stanou zdrojem inspirace pro tuzemské politiky, firmy, experty i širokou veřejnost. Sbírat je bude až do 22. března portál www.adaptaceroku.cz. Z nich pak odborná porota vybere z až pětadvacet nejzajímavějších, které položí základ chystané databáze těch nejlepších příkladů z praxe. Práci porotců doplní hlasování veřejnosti. To proběhne na webu soutěže ve druhé půlce léta. Adapterra Awards navazuje na soutěž Adaptační opatření roku, kterou v roce 2015 uspořádala Integra Consulting, s.r.o. „Její výsledky ukáží inspirativní příklady, které může uskutečnit každý z nás. Ať už jako jednotlivec, firma či státní instituce. Vítězové pak budou mít příležitost seznámit se s opatřeními v okolních státech,“ říká Michael Hošek, odborný garant projektu. „S Nadací Partnerství spolupracujeme na tématech sucha, povodní nebo znečištění vody už od roku 2012. Nyní jsme se rozhodli věnovat se tomuto tématu ještě šířeji a prostřednictvím další spolupráce s Nadací Partnerství se více rozkročit. Voda je naléhavé téma a zaslouží si pozornost. V České republice snad není aktuálnější výzvy, než je právě efektivní nakládání s ní a změna krajiny tak, aby nedocházelo ke zhoršování situace,“ podotýká Martina Šilhánová z firmy Nestlé. Vrcholem celého klání bude slavnostní vyhlášení vítězů všech kategorií Adapterra Awards během konference na téma zvládání klimatických změn, která proběhne 4. listopadu 2019 v Praze. Odměnou pro vítěze soutěže bude vedle skvělé reklamy i zahraniční exkurze za nejlepšími příklady adaptačních opatření v roce 2020.

Detail Aktuality ve městě

14.02.2019

Humanitární sbírka, 12. - 13. 4. 2019

ČČK Klimkovice a Charita Broumov pořádají humanitární sbírku Přinést můžete čisté, nepoškozené a funkční: • Oblečení /dámské, pánské,dětské/ • Lůžkoviny, prostěradla, ručníky, útěrky, záclony, • Domácí potřeby • Přikrývky, polštáře, deky • Hračky • Obuv Sbírka se uskuteční v kině Panorama Klimkovice 12.4.2019 pátek 8.00 - 18.00 13.4.2019 sobota 8.00 - 18.00 Za vaši pomoc děkuje Český červený kříž Klimkovice a Charita Broumov

Detail Aktuality ve městě

14.02.2019

BURZA dětského jarního a letního oblečení a potřeb, 1. - 4. 4. 2019

ČČK Klimkovice pořádá BURZU dětského jarního a letního oblečení a potřeb v Hasičské zbrojnici Klimkovice ve dnech: Pondělí 1.4.2019 Příjem zboží: 8.00 – 11.00 hod. 14.00 – 18.00 hod. Úterý 2.4.2019 Prodej zboží: 8.00 – 11.00 hod. 14.00 – 18.00 hod. Středa 3.4.2019 Prodej zboží: 8.00 – 11.00 hod. 14.00 – 17.00 hod. Čtvrtek 4.4.2019 Výdej zboží: 14.00 – 16.00 hod.

Detail Aktuality ve městě

13.02.2019

Oznámení MUDr. Friedlové

MUDr. Friedlová oznamuje svým pacientům, že ve dnech 14. 2. 2019 a 21. 2. 2019 NEORDINUJE.

Detail Hlášení městského rozhlasu