POMOC SENIORŮM V KLIMKOVICÍCH

Nejohroženější skupinou vůči nákaze koronavirem jsou senioři. Pamatují na to také dobrovolníci v našem městě, kteří pomáhají v Domově pro seniory.
Paní Marie Zetková - ředitelka DPS nám k tomu napsala:

Naše poděkování patří mnoha lidem. Na začátku jsme stáli sami, bez relevantních informací, s holýma rukama a 40 šitými rouškami, které kolegyně získala od dobrovolníků z ostravské univerzity. Další roušky nám dodala p. Sikulová – Křížková a p. Friedlová. Když bylo ještě možno do našeho domova volně chodit, byly děti z Mozaiky a jedno z děvčátek navázalo pěkný vztah s naší obyvatelkou, padly si do oka a občas se navštívily. Teď když to není možné, přišla s tatínkem p. Babičem a také oni nám přinesli roušky. Roušek už jsme měli dost, problém byl s jejich údržbou, která je časově velmi náročná a tady se nabídla p. učitelka Brunová, která si pravidelně odnáší použité, a nosí voňavé nažehlené, a k tomu se ještě stará o individuální nákupy klientů.
Velké poděkování patří p. Unuckové, která nám coby dobrovolník zajišťuje dodávku potravin a umožňuje tak snížit styk zaměstnanců s velkým množstvím neznámých lidí. Aby se zaměstnanci nemohli stát zdrojem nákazy je pro nás v tuto chvíli klíčové.
Máme kontakt na dobrovolníky, kteří se nám přihlásili, že
v případě potřeby vypomohou za zaměstnance v přímé péči. Nabídla se p. Hana Robenková, p. Eva Haroková, p. Tereza Havelková a p. Lucie Vaňková.

Nerada bych na někoho zapomněla, pomoc nám nabízí mnoho lidí a všichni nezištně. Děkujeme.

Vytvořeno: 8. 4. 2020
Poslední aktualizace: 8. 4. 2020 09:49