Vesnické sportovní hry 2017

V loňském roce si Klimkovice osahaly svou historicky první účast ve sportovní soutěži okolních obcí (byť se jednalo již o 21. ročník), informace jsme přinášeli na webových a facebookových stránkách města i v tomto zpravodaji. Letos už tedy víme, do čeho půjdeme a co se na nás chystá.

Zajímavým se ukázalo být milé slovní spojení „vesnické hry“, na jehož druhé straně se ovšem skrývá opravdové soupeření a nelítostný boj o výsledky. Tato dravost účastníků dává naší soutěži opravdu profesionální výraz a jsme rádi, že se nikdo z nich nenechá uholedbat pocitem, že se jedná jen o takové přátelské klání mezi sousedy. Vždyť mezi účastníky mnoha soutěží najdeme profesionální sportovce medailisty z přeborů republiky, reprezentanty, ligové hráče, prostě vynikající sportovce, kteří se mnoha disciplínám věnují na vrcholové úrovni.

V letošním roce se soutěží v deseti disciplínách: sálová kopaná, dráhové kuželky, badminton, přespolní běh, volejbal, nohejbal, lukostřelba, cyklistika - MTB, plavání a letos nově velmi atraktivní disciplína - požární útok.  Každou soutěž pořádá některá ze zúčastněných obcí. Pro rok 2017 si Klimkovice vylosovaly pořadatelství v plavání, ve kterém nás reprezentují vynikající závodní plavci Honza Pala, Šimon Křístek nebo Lukáš Fešárek a dále budeme spolupořádat soutěž v kuželkách, kde se také můžeme z loňska pyšnit vítězstvím v jednotlivcích díky Janě Martínkové.

O dalších připravovaných aktivitách či výsledcích Vás budeme informovat. Zájemci, kteří jsou přesvědčeni, že by mohli být posilou pro naši účast v jakékoli z uvedených disciplín, nechť sledují stránky her www.vshry.cz nebo informace na portálech města Klimkovic. Koordinátorem za Klimkovice je ing. Petr Večerka, vecerkap@email.cz, tel. 725 353 043 – zde směřujte své dotazy, podněty či zájem o účast v některé ze soutěží. Díky za Váš aktivní přístup a případnou reprezentaci našeho města!

Starší články
Turistika s Geofunem!
Klimkovičtí borci vyhráli MČR družstev juniorů
Nábor volejbalistů!