Degustace v zámeckém vinném sklepě

Vážení přátelé ve víně,

velmi rád bych Vás pozval na další krásnou degustaci tohoto podzimu. Ve středu 18.10. od 19:00 přivítáme v našem sklepě již potřetí Vladimíra Tetura, majitele a sklepmistra vinařství z Velkých Bílovic.

Nejstarší zmínka o výrobě vína v rodě Teturů sahá do roku 1620. Za 24 let svého působení se vinařství vyvíjelo od malého sklepa až po dnešní moderní vinařství, které je vybudováno na zelené louce. To přineslo samá pozitiva – jednoduchý design, snadná manipulace, bezbariérovost, vše pro zrození kvalitních vín a pohodu při práci.

Přestože vinařství patří k těm středně velkým, stále se snaží zastávat filozofii menších rodinných podniků tj. osobní přístup, vstřícnost a otevřenost.

Vinice od Teturů se nachází v katastru Velkých Bílovic v celkovém rozsahu 13 hektarů. To však pro výrobu vín nestačí, proto převážnou část hroznů nakupují od stálých dodavatelů z Velkých Bílovic, v menší míře i ze sousedních Velkých Pavlovic. Zpracovává se 12 bílých a 11 červených odrůd révy vinné v mnoha kvalitativních skupinách. Vlajkovou lodí jsou odrůdy aromatické, jako je Irsai Oliver nebo Muškát moravský.

V přiloženém seznamu najdete celkem 12 vín, z toho 9 bílých,  3 červená. Všechna vína bude možno během degustace zakoupit za velmi přátelské ceny .

Cena degustace je 290,- Kč. Při nákupu alespoň 6 lahví dostanete malý dárek.

Na zdraví

V. Rimmel