Koledníci vykoledovali v Klimkovicích pro Charitu 87 182 Kč

Koledníci vykoledovali v Klimkovicích pro Charitu 87 182 Kč

K rekordnímu výsledku Tříkrálové sbírky 2018, který v celém zemi zaznamenala Charita Česká republika, přispěli také koledníčci z Klimkovic. V prvních dvou lednových týdnech navštěvovali domácnosti a od štědrých dárců získali do pokladniček přesně 87 182 Kč. Tento výsledek je o 26 % vyšší než v loňském roce, kdy se vykoledovalo 68 792 korun. Peníze od dárců z Klimkovic a Josefovic budou využity na projekty Charity Ostrava, která na Ostravsku sbírku organizovala společně s Charitou sv. Alexandra.

Z celkově vybrané částky 2 097 804 Kč je 65 % (celkem 1 363 573 Kč) určeno na financování předem stanovených a schválených projektů. Peníze pomohou Mobilnímu hospici sv. Kryštofa, při opravě rozvodů a elektřiny v nízkoprahovém středisku pro děti a mládež sv. Michala Magoneho v Ostravě-Dubině nebo lidem bez domova, kteří využívají služeb Charitního domu sv. Benedikta Labre. Za peníze z pokladniček se také koupí nová průmyslová pračka do Hospice sv. Lukáše. Charita sv. Alexandra má v plánu vybavit své chráněné dílny, které zaměstnávají více než padesát lidí s různými druhy fyzického postižení – např. sluchu, zraku, pohybového ústrojí, ale také lidi s duševním onemocněním.

Dalších 35 % vykoledované částky se dělí na projekty Diecézní charity ostravsko-opavské (15 %), dlouhodobé rozvojové projekty Charity ČR v zahraničí, např. Ukrajina, Etiopie, Filipíny (10 %), pomoc Charity Česká republika při mimořádných událostech - povodně, zemětřesení, apod. v rámci ČR nebo zahraničí (5 %) a zbylých 5 % finančních prostředků pokrývá náklady republikového pořadatele sbírky Charity ČR (5 %). Do Tříkrálové sbírky mohou dárci přispět v průběhu celého roku formou dárcovské SMS ve tvaru DMS KOLEDA 30 (60 nebo 90) zaslané na číslo 87 777.

Všem koledníčkům, kteří se do sbírky zapojili a všem, kteří jim otevřeli dveře a do kasiček Charitě přispěli, patří velký dík.

Pavel Siuda, koordinátor Tříkrálové sbírky v Klimkovicích

Přiložené soubory